28 Şubat 2010

Audi ve BMW Arasındaki Reklam Savaşı

1- Vakt-i zamanında Audi billboardlara bir reklam asar ve kendisine rakip olarak BMW'yi seçer. Reklam basittir: "Senin hamlen, BMW"

**********************************
2- BMW bu çağrıyı karşılıksız bırakmaz ve verilebilecek en iyi cevabı verir: "Şah-Mat."

**********************************
3- BMW rahat durmaz ve Mercedes'e de saldırır...(Kaçan zebra Mercedes, kovalayan Leopar BMW) - (Arada Mercedes'in BMW aleyhinde reklamı olduysa bilmiyorum)

**********************************
4- Mercedes'e bir başka taş daha gelir... (Açıkçası bu biraz Mercedes reklamı gibi duruyor. Sizin ürettiklerinizi bile biz taşırız gibi. Ancak reklamı yapan taraf BMW)

**********************************
5- BMW diğer yandan harika bir reklam ile Jaguar'a da sataşır... Benim favori reklamım budur.

**********************************
6- BMW'nin yaramazlıkları sona ermez ve Audi'ye tekrar sataşır: "Audi'yi Güney Africa 2006 Yılı arabası ödülünü kazandığı için tebrik ederiz... 2006 Dünya'nın en iyi arabası ödülünün kazananı"

**********************************
7- Audi de elindeki en iyi kozu oynar ve cevabını verir: "BMW'yi 2006 yılı Dünya'nın en iyi arabası ödülünü kazandığı için tebrik ederiz... 2000-2006 Le Mans yarışları kazananı"

**********************************
8- Bu yarışmaya 2006'ya Impreza ile damgasını vuran Subaru katılmazsa olmazdı zaten: "Audi ve BMW'ye güzellik yarışmasındaki galibiyetleri için aferin. 2006 yılı uluslararası en iyi araç motoru ödülü kazananı."

**********************************
9- Ülkemizde belki çoğu kimsenin bile adını bilmediği, sektörün en lüks ve pahalı arabalarından, tabiri caizse ağır abilerinden Bentley bu hır-güre daha fazla dayanamaz ve bu savaşa dahil olan tüm markalara kısa ve öz bir cevap verir:

**********************************
Ve savaş sona erer :)
Not: Bendeki kaynakta reklamlar ve hikayesi bu kadarıyla anlatılmış. Arada daha başka reklamların da olması muhtemel. Ya da BMW fazlasıyla yaramaz...

9 yorum:

Chao Grey dedi ki...

Müthiş.

The SummerSon dedi ki...

BMW hiç rahat durmamış yahu :)

s. dedi ki...

ahah, çok güzelmiş :) benim favorim sonuncusu oldu :))

jazz dedi ki...

Tek kelimeyle: Harika! bu nasıl bir yaratıcılıktır böyle :)

Dalgaları Aşmak dedi ki...

:)) çok hoştu

gasilhane dedi ki...

erkekler resmen sidik yarışına girmiş. Öyle çekişe çekişe eriyen buzullara gömülseler keşke. Madde 5 çok iyiymiş yalnız. Sağdaki tam ortana koyarım gibi bakıyo:)

Adsız dedi ki...

Buraya ilk defa i ziyaret. Ben blogunuza özellikle tartışma pek çok ilginç şeyler bulduk. sizin makaleler yorum ton, ben burada bütün zevki olan sadece ben değilim herhalde! iyi iş.

Konfigürasyon Mühendisi dedi ki...

Teşekkürler. Google Translate de iyi iş çıkarmışa benziyor :)

Adsız dedi ki...

Çok iyi şeyler.

Hakkımda

Etiketler

Hikaye (27) Blog (16) Komedi (15) Muhtelif (15) Bir İnsan Evladı Olarak Konfigürasyon Mühendisi (14) Felsefi (11) Mim (11) Alıntı (8) Anılar (8) Sinema (8) İnciler (7) Hatıralar (6) Karikatür (6) Ortaya Karışık (6) Şarkı (6) Şiir (6) Ben ve Antivirüslerim (5) Müzik (5) Sitem (5) Linux Günlükleri (4) Reklam (4) Soundtracks of My Life (4) Tebrik (4) Ubuntu (4) Video (4) Özlü Söz (4) Ben ve Maketlerim (3) Bir Blog Yazarı Olarak Konfigürasyon Mühendisi (3) Fotoğraf (3) KM Blog'un Okurlarına Kıyakları (3) Magazin (3) Okul (3) Pessoa'nın Anısına (3) Tavsiye (3) Çocukluğumun Animasyonları (3) Öykü (3) Araştırma (2) Barış Manço (2) Bilgisayar (2) Buhran (2) Edebiyat (2) Enstantaneler (2) Etiketsiz (2) Ezberbozan (2) Haber (2) Hikayeler (2) Kitap (2) Linux (2) Mazide Kalanlar (2) Neler Oluyor Hayatta (2) Panoramik (2) Pazar İncileri (2) Programcılık (2) Tanıtım (2) Tartışma (2) Vecize (2) Yiğit Özgür (2) gif (2) Ödül (2) İtirazım Var (2) Şahsen Bizzat Kendim (2) 10 Soruda Konfigürasyon Mühendisi Blog (1) Adam Haklı Beyler (1) Anlamlı (1) Anonim (1) Antivirüs (1) Aşk (1) Bayram Hediyesi (1) Ben ve Rüyalarım (1) Bi Aralar (1) Bilmece (1) Bir Bilgisayar Mühendisi Olarak Konfigürasyon Mühendisi (1) Bir Öğrenci Olarak Konfigürasyon Mühendisi (1) Bunları Bil İyi Olur (1) Demotivatör (1) Deneysel (1) Dersler (1) Detektif Mod Günlükleri (1) Dinle Seversin (1) Dizi (1) Donanım (1) Emolar (1) Enteresan Olaylar (1) Enteresan Şeyler (1) Espri (1) Etiketsizseniz Etiketsizsiniz (1) Eylemler (1) Facebook (1) Facebook Zırvaları (1) Fight Club (1) Format (1) Fıkra (1) Geleceğe Mektuplar (1) Gezi (1) Global Warning (1) Google (1) Göksel (1) Haticeden Netice (1) Hayattan Öğrendiklerimiz (1) Hüzün (1) Karanlık Köşe (1) Kişisel (1) Klip (1) Konfigürasyon Mühendisi'nin Hayatından Kesitler (1) Kurulum (1) Köşe Yazıları (1) Kısa Film (1) Lirik (1) Lost (1) M (1) Maceraperest Bir Şahıs Olarak Konfigürasyon Mühendisi (1) Marrows (1) Maziden (1) Monolog (1) Monte (1) Morrissey (1) Ne Alaka Futbol (1) Olan Bitenler (1) Ost (1) Oyun (1) Oğuzcuğum Atay (1) Replik (1) Rüyamda (1) Salı İncileri (1) Sanal Alem (1) Saçmalıklar (1) Selçuk Erdem (1) Sinir Olduklarım (1) Süper Lan (1) Sütoğlan Diyalogları (1) Sınav Haftası Paradoksu (1) Tecrübe (1) Tepki (1) Tiksindiklerim (1) Tiyatro (1) Top Lists (1) Turistik (1) Twitter (1) Ubuntu 9.10 Karmic Koala (1) Ucu Açık Hikayeler (1) Unutulmaz Sahne (1) Windows XP (1) Yasak (1) Yazım.Kulavuzu. (1) Yeşilçam (1) Yurdum İnsanı (1) Çarşamba İncileri (1) Çemkiriş (1) Önemli (1) Ünlülerin Görüşleri (1) İtiraz (1)